наше мистецтво
 
Горизонталі. Ігор Янович
версия для печати
15.10 - 03.11.08
Горизонталі. Ігор Янович

Занурення в горизонт

 

Новий цикл робіт на папері під назвою «Горизонталі» продовжив тему серії «Матерія».  Не лише продовжив, а й розвинув і трансформував її в часі та просторі. «Горизонталі» створюють надзвичайно важливий стан, який можна відчути, в який навіть можна зануритися, не полишаючи стану, до якого кожен із нас призвичаївся.              

Спочатку це були окремі спонтанні композиції, виконані на папері та поєднані єдиним форматом. Але поступово матеріал накопичувався. Так виник повноцінний цикл робіт під назвою «Горизонталі».  

Відсутність жорсткої концептуальної схеми дозволила художнику експериментувати з матеріалами,забезпечила максимум свободи для пластичних можливостей. Папір виявився фантастичним матеріалом: на нього можна накладати фарби, розливати, розбризкувати їх, створювати будь-яку фактуру, наклеювати окремі шматки, нарощувати рельєф, розривати, розрізати його.

 

Ігор Янович: «Якось подорожуючи Польщею, спостерігаючи за ландшафтами, що пропливали за вікном, не очікувано виникла тема панорамності, небокраю…горизонталі. Це наштовхнуло на незвичайний витягнутий формат робіт і композиційне рішення – потяг до горизонталі».

 

 


Сторінка автора
Ігор Янович


Публікація
Ігоря Яновича надихнули “Горизонталі” (17.10.08)